سخنرانی دکتر مهدی زاده متخصص ارتودنسی در دومین همایش دندانپزشکان برتر کشوری در تهران…

محورهای سخنرانی…

  • انواع ناهنجاری های دندانی
  • مشکلات عمل فک و دهان
  • تفاوت پلاک‌های متحرک و سیم ارتودنسی
  • نحوه عملکرد دستگاه‌های ارتودنسی

ادامه مطلب …

عوارض و مشکلات ارتودنسی دندان ها و درمانهای اورژانسی

درمان ارتودنسی به طور خاص یک درمان خطرناک نیست، اما مانند هر مداخله درمانی دیگری که بر روی بدن شما انجام می‌شود، ارتودنسیهم با برخی خطرات و عوارض جزئی همراه است.اگر قصد انجام درمان ارتودنسی برای کودک خود  را دارید و یا در حال بررسی روش‌های ارتودنسی موجود برای خودتان به عنوان یک بزرگسال  هستید، این نکته بسیار مهم است که اطلاعات کافی داشته باشید تا قبل از آنکه تصمیم خود را بگیرید بتوانید خطرات و عوارض جانبی ارتودنسی را در مقابل مزایای آن بسنجید.

دستگاه‌های ارتودنسی حساس و آسیب‌پذیر هستند، پس بیماران باید در حفظ و نگهداری آنها کوشا باشند. از طرف دیگر برای جابه‌جایی یک دندان، ماه‌ها زمان لازم است. متاسفانه در صورت آسیب‌دیدگی‌ دستگاه‌ها در برخی موارد نتیجه چند ماه زحمت در عرض چند روز یا چند هفته از بین می‌رود. بنابراین باید در تمام طول مدت درمان از خوردن غذاهای سخت و چسبناک مانند گز، سوهان و نظیر آن خودداری و به جای گاز زدن میوه‌ها آن را به تکه‌های کوچک تقسیم و از چنگال استفاده كرد.

 

عدم رعایت بهداشت دهان و دندان به حد کافی می‌تواند منجر به بروز عفونت لثه شود. این عفونت می‌تواند باعث پیچیده‌تر شدن فرایند درمان ارتودنسی شود. زیرا سرعت حرکت دندان‌ها در این شرایط کاهش پیدا می کند و بنابراین روند پیشرفت درمان کندتر می‌شود. در برخی موارد هم عفونت دندان می‌تواند آسیب‌های برگشت‌ناپذیری به بافت‌های حمایت کننده از دندان وارد

ادامه مطلب …

ویدیو دومین همایش دندانپزشکان کشوری..

 

ادامه مطلب …

پست لینک دار در این جا قرار می گیرد.

تحلیل ریشه دندان؛ کوتاه شدن ریشه دندان است. این عارضه با وجود انجام درمان ارتودنسی یا بدونان اتفاق می‌افتد. میزان آسیب‌پذیری دندان ناشی از تحلیل ریشه را به سختی می‌توان پیش‌بینی می‌کند. برخی بیماران که تحت درمان ارتودنسی هستند مستعد ابتلا به این بیماری هستند در حالی که برخی دیگر مشکلی نخواهند داشت.

ادامه مطلب …